Zasada działania
Zmiękczacze wody montuje się na rurach dostarczających zimną wodę. Zmieniają one skład chemiczny i fizyczny wody, redukując stężenia wapnia i magnezu, które powodują narastanie kamienia.
Woda w trakcie procesu zmiękczania przepływa przez silne żywice kationowe, które wymieniają w niej jony wapnia i/albo magnezu na jony sodu. Woda wypływająca z urządzenia jest już "miękka" i nie powoduje osadzania kamienia.
Zadaniem zmiękczaczy jest zapewnienie maksymalnej ochrony rur i całej instalacji przed kamieniem. W trakcie zmiękczania żywice w urządzeniu nasycone są jonami wapnia i magnezu. Po określonym czasie potrzebna jest regeneracja żywicy przy pomocy roztworu chlorku sodu albo solanki ( wody z solą), która urządzenie pobiera z pojemnika. Regeneracja rozpoczyna się automatycznie, w nocy, inicjowana przez specjalny automat zintegrowany z głowicą hydrauliczną zmiękczacza. dostepne są dwa tryby uruchamiania procesu regeneracji:
- gdy zmiękczacz uzdatni określoną objętość wody ( tryb objętości)
- gdy zmiękczacz przepracuje okreslony czas ( tryb czasu)
Najważniejsze zalety
- Zmiękczacz chroni rury, odzież i urządzenia domowe przed działaniem kamienia
- Utrzymuje urzadzenia sanitarne na ich właściwym poziomie funkcjonowania
- Działanie wody na skórę jest delikatniejsze ( istotne zwłaszcza przy dłuzszym kontakcie, podczas zmywania albo kompieli)
- Zmiękczona woda jest zalecana do bezproblemowego działania Jacuzzi, kąpieli parowych i hydroterapii
- Uprana odzież jest bardzo miękka, a umyte naczynia bez smug
- eliminuje potrzebę dodatkowego odkamieniania albo użycia kryształów zmiękczających wodę
POBIERZ ULOTKĘ
|