www.eners.pl
Informacje o produkcie
Rekuperator ComfoAir 450 LUXE VV ERV
Chwilowy brak ceny
Zamawiana ilość:  
Rekuperator ComfoAir 450 LUXE VV ERV
Numer katalogowy CA450LUXEERV
Producent ZEHNDER
Stan magazynowy
Średnia ocena
Brak recenzji
Opis
Linki
Recenzje

Rekuperatory typu CA 450 LUXE ERV wyposażone w przeciwprądowy wymiennik entalpiczny zostały skonstruowane jako główny element w systemach zrównoważonej wentylacji nawiewno-wywiewnej wykorzystywanej w budownictwie jednorodzinnym oraz niewielkich obiektach użyteczności publicznej. W systemach tych powietrze zanieczyszczone jest usuwane m. in. z kuchni, toalet i pryszniców, a czyste powietrze z zewnątrz jest doprowadzane do pomieszczeń mieszkalnych i sypialnych. Dzięki zastosowaniu wymiennika przeciwprądowego o wysokiej sprawności dodatkowe podgrzewanie powietrza nawiewanego nie jest konieczne.

Działanie entalpiczne wymiennika zapewnia dodatkowy odzysk wilgoci z powietrza wywiewanego z pomieszczeń. Działanie takie wskazane jest w budynkach, w których następuje silne przesuszenie powietrza np. w wyniku pracy kominka. Odzysk wilgoci w postaci cząsteczkowej odbywa się poprzez wymiennik ciepła wykonany w formie półprzepuszczalnej membrany. Mimo przenikania wilgoci wymiennik zachowuje szczelność oraz zapewnia zabezpieczenie przed przekazywaniem zapachów z powietrza usuwanego do nawiewanego.

Zalety

 • odzysk wilgoci z powietrza wywiewanego
 • sprawność od 82 (termiczna) do 127% (entalpiczna)
 • inteligentna regulacja przy pomocy sterownika ComfoSense lub panelu dotykowego LUXE
 • oszczędne wentylatory na prąd stały - do 50% mniejsze koszty energii
 • wentylatory regulowane niezależnie
 • unikatowy system antyzamrożeniowy
 • wydajność: 450 m3/h przy 200 Pa
 • estetyczna obudowa
 • 100% bypass automatyczny

Obudowa: Wykonana ze stali malowanej proszkowo, wyposażona dodatkowo w estetyczny panel frontowy z tworzywa sztucznego. Złącza kanałów powietrznych znajdują się na górnej części obudowy urządzenia. Odpływ kondensatu wraz ze złączem O32mm został umieszczony w dolnej części obudowy.

Wentylatory
Rekuperator jest wyposażony w energooszczędne silniki na prąd stały z wirnikami HR. Dzięki temu oszczędność energii wynosi od 50% do 60% w porównaniu z wentylatorami na prąd zmienny o identycznej wydajności.

Filtry
Urządzenie wyposażone jest w filtry G4. Sposób ich mocowania zapewnia doskonałą szczelność oraz swobodną wymianę bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi.

Wymiennik ciepła
Entalpiczny przeciwprądowy wymiennik ciepła o unikatowej konstrukcji, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz membran o sprawności 80-85% (termicznej) i 127% (entalpicznej). Dodatkowe ogrzewanie powietrza nawiewanego w pomieszczeniach nie jest konieczne.

Układ antyzamrożeniowy
Rekuperator wyposażony jest w zabezpieczenie antyzamrożeniowe, zabezpieczające wymiennik ciepła bez konieczności dostarczenia dodatkowej energii. Układ antyzamrożeniowy powoduje zmianę parametrów pracy wentylatora nawiewnego. W razie potrzeby układ powoduje płynną regulację obrotów wentylatora nawiewnego, redukując ją wyłącznie do poziomu powodującego odmrożenie wymiennika. Rozwiązanie takie zapewnia jedynie minimalną, praktycznie niezauważalną dysproporcję pomiędzy powietrzem nawiewanym a wywiewanym, w przeciwieństwie do stosowanego najczęściej rozwiązania polegającego na całkowitym wyłączeniu wentylatora nawiewnego. Rozwiązanie to gwarantuje zbilansowaną wentylację o wydajności minimum 150 m3/h przy mrozach do -15 stopni bez konieczności stosowania dodatkowych nagrzewnic. Wentylacja w temperaturach niższych jest również zapewniona.

Bypass
Urządzenie zapewnia optymalny komfort poprzez zastosowanie 100% bypassu, który po załączeniu całość powietrza odprowadzanego kieruje poza wymiennik. Rozwiązanie to zalecane jest szczególnie w systemach wyposażonych w gruntowy wymiennik ciepła oraz przy intensywnym chłodzeniu mieszkania latem powietrzem nocnym - jest to tzw. swobodne chłodzenie. Bypass jest sterowany automatycznie na podstawie ustawionej przez użytkownika tzw. temperatury komfortowej.

Regulacja
Urządzenie sterowane jest przy pomocy panelu ComfoSense lub panelu dotykowego LUXE.

Przyłącze elektryczne
Standardowe 230V/50Hz. Podłączenie panelu LUXE oraz ComfoSense wymaga dodatkowego przewodu sterującego 4x0,75 w wersji ekranowanej. Podłączenie przełącznika SA 1-3V odbywa się za pomocą dodatkowego przewodu sterującego 6x0,75 mm2.

Montaż
Zalecamy montaż rekuperatora jako podwieszonego na ścianie o minimalnej masie własnej 200 kg/m2 lub w wersji stojącej, na specjalnej podstawie.

Wersje
Każda z wersji wyposażenia rekuperatora występuje w wykonaniu prawym lub lewym:

WERSJA PRAWA oznacza umieszczenie złącz kanałów nawiewnego i wywiewnego (idących "do wnętrza budynku") po prawej stronie urządzenia, złącze kanału czerpni i wyrzutni umieszczone jest po lewej stronie urządzenia.
WERSJA PRAWA

WERSJA LEWA oznacza umieszczenie kanałów nawiewu i wywiewu po lewej stronie urządzenia, a kanałów czerpni i wyrzutni po prawej.
WERSJA LEWA
 

Montaż:
Programowanie urządzenia odbywa się w momencie montażu i dokonywane jest przez przeszkolonego instalatora. Dostęp do programu urządzenia uzyskiwany jest poprzez panel sterujący lub dzięki użyciu komputera przenośnego wyposażonego w odpowiednie złącze. Parametry programu dobierane są indywidualnie dla każdego budynku.

Zalecenia dotyczące instalacji wentylacyjnej:
Do wykonania instalacji wentylacyjnej zalecamy przewody sztywne oraz złączki AirSpiralo®. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecamy całkowite izolowanie instalacji wentylacyjnej.

Dane techniczne:
 

 • Odzysk ciepła: 80-85% (termiczny) do 127% (entalpiczny)
 • Typ wymiennika: przeciwprądowy
 • Wydajność: 350 m3/h
 • Zużycie prądu: 19-245W
 • Zasilanie: 230V/50 Hz
 • Głośność: 49-73 dB(A)
 • Waga: 47 kg
 • Obudowa: metalowa, malowana proszkowo
 • Panel frontowy: kompozytowy
 • Filtry: EU4 (2 szt.)
 • Zakres temperatur zewnętrznych: od -40 do +50° C
 • Zakres temperatur pomieszczenia technicznego: 0 - +50° C
 • Sterowanie: sterownik ComfoSense lub panel dotykowy LUXE
 • Programowanie pracy dziennej i tygodniowej
 • Możliwość sterowania GWC
 • Możliwość sterowania bezprzewodowego
 • Możliwość zastosowania włącznika impulsowego dla łazienki lub kuchni
 • Wskaźnik zużycia filtrów
 • System antyzamrożeniowy: płynna redukcja obrotów wentylatora nawiewnego
 • Bypass dla pracy letniej: w standardzie 100% bypass automatyczny

Wymiary:
 Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.
Napisz recenzję
Data dodania produktu: 16 maj 2014.
Poprzednia strona Produkt 3 z 3
w kategorii Przeciwprądowe z wymiennikiem entalpicznym
 
Pozostałe produkty z kategorii Przeciwprądowe z wymiennikiem entalpicznym
 
Rekuperator ComfoAir 550 LUXE VV ERV
Rekuperator ComfoAir 550 LUXE VV ERV Chwilowy brak ceny
Rekuperatory typu CA 550 LUXE ERV wyposażone w przeciwprądowy wymiennik entalpiczny zostały skonstruowane jako główny element w systemach zrównoważonej wentylacji nawiewno-wywiewnej wykorzystywanej w budownictwie jednorodzinnym oraz ... 
 
Rekuperator ComfoAir 350 LUXE VV ERV
Rekuperator ComfoAir 350 LUXE VV ERV Chwilowy brak ceny
Centrala wentylacyjna najnowszej generacji wyposażona w wymiennik przeciwprądowy o wysokiej sprawności posiadający unikatową funkcję odzysku wilgoci z powietrza usuwanego. Rekuperator posiada wentylatory prądu stałego wyposażone w wirniki ... 
5495773 wywołań od 11 maj 2010