www.eners.pl
Informacje o produkcie
Rekuperator ComfoAir 350 LUXE VV ERV
Chwilowy brak ceny
Zamawiana ilość:  
Rekuperator ComfoAir 350 LUXE VV ERV
Numer katalogowy CA350ERVVVLUXE
Producent ZEHNDER
Stan magazynowy
Średnia ocena
Brak recenzji
Opis
Linki
Recenzje
Centrala wentylacyjna najnowszej generacji wyposażona w wymiennik przeciwprądowy o wysokiej sprawności posiadający unikatową funkcję odzysku wilgoci z powietrza usuwanego.

Rekuperator posiada wentylatory prądu stałego wyposażone w wirniki o konstrukcji zapewniające minimalizację zużycia energii a co za tym idzie kosztów eksploatacyjnych urządzenia.

 

Co to jest wymiennik entalpiczny?
Wymiennik entalpiczny to unikatowe urządzenie działające na zasadzie analogicznej do działania wymiennika przeciwprądowego, jednakże dzięki specyficznej konstrukcji oraz zastosowanym materiałom pozwala nie tylko na odzyskiwanie ciepła z powietrza usuwanego z budynku, ale także odzyskanie częsci wilgoci ze strumienia powietrza wywiewanego i przekazanie jej do powietrza nawiewanego.

Obrazowo: jest to działanie porównywalne z funkcjonowaniem materiałów stosowanych wcześniej w przemyśle kosmicznym, a obecnie w wysokiej klasy odzieży tzw. "oddychającej" wykonanej z materiałów typu Goretex czy Sympatex. Nie oznacza to, że wymiennik wykonany jest właśnie z jednego z tych materiałów, jednak technologia zastosowana w jego konstrukcji pozwala na przekazywanie cząsteczek pary wodnej pomiędzy strumieniem powietrza usuwanego z budynku oraz nawiewanego do budynku. Rozwiązanie to zwiększa znacznie komfort klimatyczny zimą dzięki znacznemu ograniczeniu efektu przesuszenia pomieszczeń często spotykanego w domach z intensywnie eksploatowanym kominkiem.

Przeciwprądowy wymiennik entalpiczny oprócz bardzo wysokiego współczynnika odzysku ciepła umożliwia zwiększenie ilości wilgoci w wentylowanych pomieszczeniach bez użycia drogich urządzeń nawilżających.

Wymiennik entalpiczny - warto pamiętać:

 • konstrukcja i zasada działania zbliżona jak wymiennika przeciwprądowego o sprawności 95,9%, uzupełniona o działanie entalpiczne
 • brak kondensatu - zminimalizowane ryzyko oszronienia czy zamrożenia wymiennika
 • brak konieczności stosowania nagrzewnic wstępnych nawet w ekstremalnie niskich temperaturach
 • odzysk ciepła na poziomie 80-85% (termiczny) i do ok. 127% (entalpiczny) - jeśli pomiar i wyliczenie sprawności zostanie dokonany analogiczne jak w przypadku kotłów kondensacyjnych!

Zakres zastosowania: Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym pozwala na zachowanie wyższego komfortu klimatycznego pomieszczeń, szczególnie zimą, gdy intensywna wentylacja podczas długich mrozów czy przy często zapalonym kominku powoduje znaczne przesuszenie powietrza wewnątrz budynku. Wymiennik wykorzystuje wilgoć zawartą w powietrzu wywiewanym z łazienek czy kuchni, bez ryzyka przekazania zapachów z powietrza wywiewanego do nawiewanego.

Zalety

 • wymiennik przeciwprądowy o działaniu entalpicznym
 • odzysk wilgoci z powietrza wywiewanego
 • sprawność od 80% (termiczna) do 127%(entalpiczna)
 • inteligentny system programowania i regulacji
 • oszczędne wentylatory na prąd stały - do 50% mniejsze koszty energii
 • wentylatory regulowane niezależnie i płynnie
 • automatyczny bypass 100% w standardzie
 • wydajność 380m3/h przy 150 Pa
 • unikatowy system antyzamrożeniowy
 • możliwość sterowania GWC,
 • możliwość stosowania sterownika bezprzewodowego
 • możliwość zastosowania łazienkowego włącznika impulsowego
 • estetyczna obudowa
 • izolowane króćce montażowe o regulowanym ustawieniu
 • doskonała izolacja wewnętrzna

Informacje ogólne
Rekuperatory serii CA 350 ERV zostały skonstruowane jako główny element w systemach zrównoważonej wentylacji nawiewno-wywiewnej. W systemach tych powietrze zanieczyszczone jest usuwane m. in. z kuchni, toalet i pryszniców, a czyste powietrze z zewnątrz jest doprowadzane do pomieszczeń mieszkalnych i sypialnych. Wydajność rekuperatora CA 350 ERV pozwala na stosowane go zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak również w niewielkich biurach i w przemyśle. Działanie entalpiczne wymiennika zapewnia dodatkowy odzysk wilgoci z powietrza wywiewanego z pomieszczeń. Działanie takie wskazane jest w budynkach, w których następuje silne przesuszenie powietrza np. w wyniku pracy kominka. Odzysk wilgoci w postaci cząsteczkowej odbywa się poprzez wymiennik ciepła wykonany w formie półprzepuszczalnej membrany. Mimo przenikania wilgoci wymiennik zachowuje szczelność oraz zapewnia zabezpieczenie przed przekazywaniem zapachów z powietrza usuwanego do nawiewanego.

Obudowa
Obudowa urządzenia wykonana jest z płyt stalowych malowanych proszkowo, wyposażona dodatkowo w estetyczny front z tworzywa sztucznego. Regulowane króćce montażowe wykonane są z polipropylenu.

Wentylatory
Rekuperator jest wyposażony w energooszczędne silniki na prąd stały z wirnikami HR. Dzięki temu oszczędność energii wynosi od 50% do 60% w porównaniu z wentylatorami na prąd zmienny o identycznej wydajności.

Filtry
Urządzenie wyposażone jest w filtry G4. Sposób ich mocowania zapewnia doskonałą szczelność oraz swobodną wymianę przez użytkownika bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Urządzenie wyposażone jest w system przypominania o konieczności wymiany filtrów. Opcjonalnie zastosować można filtry o podwyższonej skuteczności F7.

Układ antyzamrożeniowy
Rekuperator wyposażony jest w zabezpieczenie antyzamrożeniowe, zabezpieczające wymiennik ciepła bez konieczności dostarczenia dodatkowej energii. Układ antyzamrożeniowy powoduje zmianę parametrów pracy wentylatora nawiewnego. W razie potrzeby układ powoduje płynną regulację obrotów wentylatora nawiewnego, redukując ją wyłącznie do poziomu powodującego odmrożenie wymiennika. Sterowanie systemem antyzamrożeniowym odbywa się w oparciu o parametry temperatury zewnętrznej, temperatury powietrza wywiewanego oraz czasu. Wbudowana nagrzewnica powoduje dodatkowe zwiększenie skuteczności pracy systemu antyzamrożeniowego.

Programowanie i sterowanie
Współpracuje ze sterowaniem ComfoSense lub CC LUXE.
Cena sterownika ComfoSense: 923 zł netto
Cena sterownika CC LUXE: 2794 zł netto


Bypass
Urządzenie zapewnia optymalny komfort poprzez zastosowanie bypassu, który po załączeniu całość powietrza odprowadzanego kieruje poza wymiennik. Rozwiązanie to zalecane jest szczególnie w systemach wyposażonych w gruntowy wymiennik ciepła oraz przy intensywnym chłodzeniu mieszkania latem powietrzem nocnym - jest to tzw. swobodne chłodzenie. Bypass jest sterowany automatycznie na podstawie ustawionej przez użytkownika tzw. temperatury komfortowej.

Regulacja
Każdy ze stopni pracy rekuperatora może być płynnie regulowany podczas jego programowania przez instalatora, w zależności od potrzeb użytkowników budynku, w przedziale od 15 do 100%.

Przyłącze elektryczne
Standardowe 230V/50Hz. Podłączenie panelu LUXE wymaga dodatkowego przewodu sterującego 6x0,75 w wersji ekranowanej.

Wersje
Każda z wersji wyposażenia rekuperatora występuje w wykonaniu prawym lub lewym:

WERSJA PRAWA oznacza umieszczenie złącz kanałów nawiewnego i wywiewnego (idących "do wnętrza budynku") po prawej stronie urządzenia, złącze kanału czerpni i wyrzutni umieszczone jest po lewej stronie urządzenia..
WERSJA PRAWA

WERSJA LEWA oznacza umieszczenie kanałów nawiewu i wywiewu po lewej stronie urządzenia, a kanałów czerpni i wyrzutni po prawej.
WERSJA LEWA

Montaż:
Programowanie urządzenia odbywa się w momencie montażu i dokonywane jest przez przeszkolonego instalatora. Dostęp do programu urządzenia uzyskiwany jest poprzez panel sterujący lub dzięki użyciu komputera przenośnego wyposażonego w odpowiednie złącze. Parametry programu dobierane są indywidualnie dla każdego budynku.

Zalecenia dotyczące instalacji wentylacyjnej:
Do wykonania instalacji wentylacyjnej zalecamy przewody sztywne oraz złączki AirSpiralo®. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecamy całkowite izolowanie instalacji wentylacyjnej.

Dane techniczne:

 • Sprawność: od ok. 80% (termiczna) do 127%(entalpiczna)
 • Typ wymiennika: przeciwprądowy, entalpiczny
 • Wydajność: 380m3/h dla 150 Pa
 • Zużycie prądu: od 17 do 234W
 • Moc nagrzewnicy: 750W
 • Zasilanie: 230V/50 Hz
 • Głośność: 37 - 61 dB(A)
 • Waga: 35 kg
 • Obudowa: metalowa, malowana proszkowo
 • Panel frontowy: kompozytowy
 • Dopuszczalny zakres temperatur zewnętrznych: od -40 do +50° C
 • Dopuszczalny zakres temperatur pomieszczenia technicznego: 0 - +50° C
 • Sterowanie:panel ComfoSense lub panel dotykowy LUXE
 • System antyzamrożeniowy: płynna redukcja obrotów wentylatora nawiewnego
 • Bypass dla pracy letniej: w standardzie bypass automatyczny

Wymiary:


 Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.
Napisz recenzję
Data dodania produktu: 25 maj 2010.
  Produkt 1 z 3
w kategorii Przeciwprądowe z wymiennikiem entalpicznym
Następna strona
Pozostałe produkty z kategorii Przeciwprądowe z wymiennikiem entalpicznym
 
Rekuperator ComfoAir 450 LUXE VV ERV
Rekuperator ComfoAir 450 LUXE VV ERV Chwilowy brak ceny
Rekuperatory typu CA 450 LUXE ERV wyposażone w przeciwprądowy wymiennik entalpiczny zostały skonstruowane jako główny element w systemach zrównoważonej wentylacji nawiewno-wywiewnej wykorzystywanej w budownictwie jednorodzinnym oraz ... 
 
Rekuperator ComfoAir 550 LUXE VV ERV
Rekuperator ComfoAir 550 LUXE VV ERV Chwilowy brak ceny
Rekuperatory typu CA 550 LUXE ERV wyposażone w przeciwprądowy wymiennik entalpiczny zostały skonstruowane jako główny element w systemach zrównoważonej wentylacji nawiewno-wywiewnej wykorzystywanej w budownictwie jednorodzinnym oraz ... 
5485832 wywołań od 11 maj 2010