www.eners.pl
Rekuperatory Wanas
Rekuperatory Wanas
 Rekuperatory produkowane przez firmę Wanas przeznaczone są głównie do budynków jednorodzinnych o powierzchni do 250 m² model WANAS 350 i do powierzchni 350 m² model WANAS 550.

Centrale posiadają do wyboru trzy zabezpieczenia przeciw zamarzaniu wymiennika.

Wszystkie centrale mogą być zdalnie sterowane z dowolnego miejsca za pomocą internetu przy użyciu komputera lub urządzeń mobilnych.

Wszystkie centrale wyposażone są w bypass wykorzystywany głównie latem do schładzania pomieszczeń jeżeli temperatura zewnętrzna jest niższa od wewnętrznej.

Rekuperatory mają możliwość podłączenia wtórnej nagrzewnicy kanałowej lub chłodnicy.

Istnieje możliwośd podłączenia kotła gazowego do rekuperatora i sterowania temperaturą w domu przy użyciu internetu.

Rekuperatory WANAS wyposażone są w energooszczędne wentylatory najnowszej generacji firmy EBM – Papst. 
W centralach zainstalowano wymienniki przeciwprądowo krzyżowe o większych rozmiarach niż standardowo stosowane są w rekuperatorach. Pozwala to na uzyskanie większej sprawności w całym okresie pracy centrali wentylacyjnej.

Zastosowane rozwiązania techniczne i konstrukcyjne w rekuperatorach WANAS pozwoliły obniżyć zużycie energii elektrycznej do minimimum. Dla zapewnienia wymiany powierza na poziomie 103 m³/h centrala zużywa zaledwie 17 W. Przy takim zużyciu energii miesięczny koszt eksploatacji wynosi ok. 8 zł.

Sterownik rekuperatora WANAS posiada program tygodniowy, gdzie użytkownik może zaprogramować pracę centrali najbardziej komfortową dla siebie, np. ustawienia centrali na mniejszą wydajność w przypadku gdy nikogo nie ma w domu. Możliwość zaprogramowania pracy tygodniowej przyczynia się również do mniejszego zużycia energii elektrycznej.  Dodatkowym atutem jest możliwość włączenia  funkcji „URLOP”. Gdzie można zaprogramować okres urlopu, przez który centrala pracuje cały czas na minimalnej wydajności.

Oprócz energooszczędnych rozwiązań zastosowanych w naszych centralach należy wyróżnić bardzo niskie koszty eksploatacji  związane z dostępnością niedrogich filtrów.

Wanas 350V
Wanas 350V
Wanas 350H
Wanas 350H
Wanas 550H
Wanas 550H
Wanas 550V
Wanas 550V
5495776 wywołań od 11 maj 2010