www.eners.pl
CYLIA Air 2W
CYLIA Air 2W
 Pompa ciepła CYLIA AIR 2W


290-litrowy podgrzewacz wody użytkowej zintegrowany z pompą ciepła wyposażony w dwie dodatkowe wężownice. Źródłem energii wykorzystanym do ogrzewania jest powietrze. Jest to już druga generacja kompletnie wyposażonych urządzeń marki Auer gwarantujących oszczędności w zużyciu energii sięgające nawet 70%. Dwie dodatkowe wężownice umożliwiają podłączenie zestawu solarnego oraz dodatkowego źródła ciepła wspomagającego proces podgrzewania wody

Pompę ciepła Cylia AIR charakteryzuje wysoki współczynnik wydajności COP 4 co oznacza, że dostarcza ona 4 razy więcej energii niż wynosi jej zużycie. Oznacza to przede wszystkim optymalne wykorzystanie energii i wymierne oszczędności.

 

 GŁÓWNE CECHY POMPY CIEPŁA CYLIA AIR 2W

·         Praca pompy ciepła w zakresie temperatur pobieranego powietrza od -5°C do 35°C 

Największą zaletą jest możliwość przygotowania ciepłej wody o temperaturze do 60°C przy temperaturze powietrza -5°C. W większości konkurencyjnych urządzeń, w momencie kiedy temperatura powietrza spada poniżej 8°C, woda podgrzewana jest przez grzałkę elektryczną. W Cylii AIR grzałka uruchamiana jest dopiero kiedy temperatura powietrza spadnie poniżej -5°C co wpływa korzystnie na poziom zużywanej energii elektrycznej.

·         2 dodatkowe wężownice

Możliwość podłączenia 2 zewnętrznych źródeł ciepła z zachowaniem priorytetu dla pompy ciepła.

·         Wysoki współczynnik sprawności: COP 4

Wysoka wydajność dostępna jest również przy niskich temperaturach: przy -7°C wskaźnik COP wynosi 1,8 a przy 7°C COP wynosi 2,9. Współczynnik pozostaje na poziomie powyżej 2,0 przy temperaturze powietrza 0°C.

·         Opatentowane rozwiązanie Auer oparte na 2 czujnikach temperatury wody

Cylia AIR wyposażona jest w czujnik wskazujący temperaturę wody oraz dolny czujnik służący do regulacji temperatury wody. Dzięki temu pompa ciepła utrzymuje priorytet pracy zapewniając optymalne osiągi i zużycie energii.

·         Automatyczny 2-biegowy wentylator

Wentylator zwiększa automatycznie obroty w momencie kiedy spada temperatura powietrza. Jeżeli temperatura powietrza wzrasta, prędkość obrotów wentylatora jest automatycznie zmniejszana, co wpływa na redukcję zużycia energii i poziomu hałasu.

·         Specjalne funkcje zwiększające komfort i oszczędność energii

Funkcja komfort: umożliwia zwiększenie mocy Cylii AIR jeżeli tylko 1/3 pojemności wody podgrzewacza ma temperaturę 38°C. W tym przypadku pompa ciepła i grzałka działają jednocześnie aż do chwili kiedy woda osiągnie temperaturę 43°C. Od tego momentu działa tylko pompa ciepła.
Funkcja turbo: jednoczesne wykorzystanie dwóch źródeł ciepła – pompy ciepła i grzałki – umożliwia szybkie podgrzanie wody do temperatury 50°C.

Programator: Cylia AIR może pracować według ustawień programatora wykorzystując niższą taryfę opłat za prąd.

·         Ekonomiczny system odmrażania

Jeżeli temperatura powietrza przekracza 5°C, odmrażanie następuje za pomocą wentylatora. W momencie kiedy temperatura powietrza spada poniżej 5°C, za odmrażanie odpowiada pompa ciepła. W konkurencyjnych urządzeniach za odmrażanie zawsze odpowiada pompa ciepła, co powoduje wyższe zużycie energii.

·         Wymiennik czynnika chłodniczego znajduje się poza zbiornikiem

Wyklucza to jego kontakt z wodą użytkową i ogranicza odkładanie kamienia.

·         Bardzo niski poziom hałasu: 36 dB (A) 

·         Za cykl zapobiegający powstawaniu bakterii legionelli odpowiada pompa ciepła

W konkurencyjnych urządzeniach odpowiada za to dodatkowa grzałka elektryczna co podnosi koszty użytkowania.

Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Ilość wyników na stronie: 
Brak produktów
5485433 wywołań od 11 maj 2010