www.eners.pl
Pompa ciepła VATRA MEZO mocy 30-120 kW
Pompy Ciepła VATRA MEZO typu solanka-woda to najwyższej jakości urządzenia grzewcze przeznaczone przede wszystkim dla celów ogrzewania, klimatyzacji i ciepłej wody użytkowej w obiektach o powierzchni od 500 m2.

Pompy Ciepła VATRA MEZO są ekologicznymi i energoosz­czędnymi urządzeniami grzewczo-chłodniczymi o średniej mocy. Seria MEZO obejmuje pompy ciepła solanka-woda o mocach od 30kW do 80kW, oraz pompy ciepła woda-wo­da o mocach od 40kW do 120kW.

Pompa ta wyposażona jest w hermetyczną sprężarkę typu scroll o wysokim współczynniku efektywności oraz parownik i skraplacz wykonane jako wymienniki płytowe, lutowane miedzią o płytach ze stali szlachetnej AISI316. Charakteryzuje się ona zwartą i wyizolowaną obudową, co zapewnia cichą eksploatację.

W pompie ciepła VATRA MEZO typu solanka-woda obieg termodynamiczny realizowany jest za pomocą czynnika chłodniczego R407C. Umożliwia on osiągnięcie temperatury zasilania do 55°C, dzięki czemu pompa ta może współpracować zarówno z instalacjami niskotemperaturowymi, zwłaszcza z ogrzewaniem płaszczyznowym jak również nowoprojektowanymi instalacjami grzejnikowymi dostosowanymi do temperatury zasilania 50°C. W połączeniu z bardzo wysoką sprawnością i niskim poborem energii elektrycznej pompa ciepła Vatra Mezo pozwala na kilkukrotne obniżenie kosztów uzyskania energii cieplnej w budynku.


Pompy Ciepła VATRA MEZO B typu solanka-woda są przystosowane do pozyskiwania ciepła z gruntu za pomocą kolektora poziomego lub pionowego.

Pompy ciepła VATRA MEZO W typu woda-woda są przysto­sowane do pozyskiwania ciepła z wody gruntowej lub ciepła technologicznego za pomocą układu pośredniego.
 

Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Ilość wyników na stronie: 
Brak produktów
5494848 wywołań od 11 maj 2010