www.eners.pl
Pompa ciepła VATRA SCT mocy 10-30 kW bez zbiornika ciepłej wody użytkowej

Półkompaktowe Pompy Ciepła VATRA to najwyższej jakości urządzenia grzewcze pozwalające na dowolną konfiguracje systemu grzewczego – małe rozmiary umożli­wiają montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Są to urządzenia tanie i ekologiczne służące do zasilania instalacji CO i CWU. Ponieważ większość komponentów niezbędnych do prawidłowego działania kotłowni (pompy obiegowe dolnego i górnego źródła, zawory rozdzielające) zabudowa­nych jest już wewnątrz obudowy półkompaktowej pompy ciepła jej instalacja i uruchomienie jest prostsze i tańsze niż klasycznych pomp ciepła. W połączeniu z bardzo wysoką sprawnością i niskim poborem energii elektrycznej pozwala to na uzyskanie zadawalającego efektu w postaci uzasad­nionej ekonomicznie inwestycji, która pozwoli kilkukrotnie obniżyć koszty uzyskania energii cieplnej w domu jednoro­dzinnym.

Wysoka max. temperatura zasilania do 60°C umożliwia zastosowanie nie tylko do niskotemperaturowych instalacji, ale również po modyfikacji do instalacji starszego typu.Opis techniczny

Pompa ciepła VATRA SCT wyposażona jest w hermetyczną sprężarkę typu scroll o bardzo wysokim współczynniku efek­tywności. Posiada zwartą obudowę, izolowaną w stopniu zapewniającym cichą eksploatację.

Obieg termodynamiczny realizowany jest za pomocą czynnika chłodniczego R407C. Parownik i skraplacz wykona­ne są jako wymienniki płytowe, lutowane miedzią o płytach ze stali szlachetnej AISI316. Posiadają atesty PZH.

Ponadto Półkompaktowa Pompa Ciepła VATRA wyposażo­na jest w zawór przełączający w tryb pracy ogrzewania i przygotowania CWU, pompy obiegowe strony chłodzącej i grzewczej, grupy bezpieczeństwa wody użytkowej i grzew­czej, grzałkę elektryczną 2/4/6kW oraz moduł łagodnego startu sprężarki.

Cały układ chłodniczy pompy ciepła, w tym sprężarka, wy­mienniki ciepła, rurociągi i inne elementy zabudowany jest na specjalnej konstrukcji nośnej. Pokrywy oraz drzwi obu­dowy mocowane są za pomocą wkrętów do ramy obudowy.

W celu ograniczenia strat ciepła i uniknięcia wykraplania wody, przewody rurowe i wymienniki ciepła są izolowane termicznie. Natomiast dla wytłumienia dźwięków spowo­dowanych pracą sprężarki zastosowano specjalne poliure­tanowe płyty akustyczne mocowane do wewnętrznych powierzchni obudowy. Do podstawy obudowy zamocowane są stopy wibroizolacyjne za pośrednictwem, których pompa ciepła spoczywa na podłożu.


Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Ilość wyników na stronie: 
Brak produktów
5422747 wywołań od 11 maj 2010