www.eners.pl
Pompa ciepła VATRA CT mocy 8-12kW z wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowe


Kompaktowe Pompy Ciepła VATRA CT-200 są urządzenia­mi dedykowanymi specjalnie do domów jednorodzinnych.

Są to urządzenia tanie i ekologiczne służące do zasilania instalacji CO i CWU. Ponieważ większość komponentów niezbędnych do prawidłowego działania kotłowni (pompy obiegowe, zawory rozdzielające, zasobnik ciepłej wody użytkowej – CWU) zabudowana jest już wewnątrz obudowy kompaktowej pompy ciepła jej instalacja i uruchomienie są zdecydowanie prostsze i tańsze niż klasycznych pomp ciepła. W połączeniu z bardzo wysoką sprawnością i niskim poborem energii elektrycznej pozwala to na uzyskanie zadawalającego efektu w postaci uzasadnionej ekonomicz­nie inwestycji, która pozwoli kilkukrotnie obniżyć koszty uzyskania energii cieplnej w domu jednorodzinnym.

Wysoka max. temperatura zasilania do 60°C umożliwia zastosowanie nie tylko do niskotemperaturowych instalacji, ale również po modyfikacji do instalacji starszego typu.

 


Opis techniczny

Pompa ciepła VATRA CT wyposażona jest w hermetyczną sprężarkę typu scroll o bardzo wysokim współczynniku efek­tywności. Posiada zwartą obudowę, izolowaną w stopniu zapewniającym cichą eksploatację.

Obieg termodynamiczny realizowany jest za pomocą czynnika chłodniczego R407C. Parownik i skraplacz wykona­ne są jako wymienniki płytowe, lutowane miedzią o płytach ze stali szlachetnej AISI316. Posiadają atesty PZH.

Ponadto Kompaktowa Pompa Ciepła VATRA wyposażona jest w zasobnik ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 200dm3, zawór przełączający w tryb pracy ogrzewania i przygotowania CWU, pompy obiegowe strony chłodzącej i grzewczej, grupy bezpieczeństwa wody użyt­kowej i grzewczej, grzałkę elektryczną 2/4/6kW oraz moduł łagodnego startu sprężarki.

Cały układ chłodniczy pompy ciepła, w tym sprężarka, wy­mienniki ciepła, zbiorniki cieczy, rurociągi i inne elementy zabudowany jest na specjalnej konstrukcji nośnej. Pokrywy oraz drzwi obudowy mocowane są za pomocą wkrętów do ramy obudowy.

W celu ograniczenia strat ciepła i uniknięcia wykraplania wody, przewody rurowe i wymienniki ciepła są izolowane termicznie. Natomiast dla wytłumienia dźwięków spowo­dowanych pracą sprężarki zastosowano specjalne poliure­tanowe płyty akustyczne mocowane do wewnętrznych powierzchni obudowy. Do podstawy obudowy zamocowane są stopy wibroizolacyjne za pośrednictwem których pompa ciepła spoczywa na podłożu.
Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Ilość wyników na stronie: 
Brak produktów
5422748 wywołań od 11 maj 2010