www.eners.pl
Pompy ciepła alphainnoTec mocy 6,0-32 kW bez zbiornika ciepłej wody użytkowej

Pompy ciepła serii SWC zapewniają wysoka wydajność przy jednoczesnym ekonomicznym ogrzewaniu i przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. Osiągając temperaturę +65°C na zasilaniu zapewniają stały komfort cieplny. Uzyskując wysoką moc grzewczą (do 19 kW) idealnie nadają się do małych pawilonów, nowo budowanych budynków mieszkalnych, jak również do modernizowanych obiektów.


Pompy ciepła SWC są ekologiczne, korzystają z energii odnawialnej – pozyskują ciepło z ziemi. Zapewniają nie tylko efektywne ogrzewanie, ale dzięki korzystaniu z energii odnawialnej pochodzącej z otoczenia, pompy ciepła SWC zapewniają redukcje kosztów oraz niższą emisje CO2 do atmosfery.

W urządzenia wbudowany jest regulator pompy ciepła LUXTRONIK 2.0. (z prostym systemem sterowania) oraz elektroniczne urządzenie łagodnego rozruchu (w pompach ciepła o mocy od 10 kW). Pompy ciepła SWC są dostępne z zasobnikami c.w.u (jako dodatkowe wyposażenie) o różnych pojemnościach, w zależności od potrzeb użytkownika.

Urządzenie może być zdalnie zarządzane za pośrednictwem Internetu, za pomocą aplikacji AlphaWeb. Cały układ można tak zaprogramować, by optymalnie spełniał potrzeby użytkowników. Jeśli zostanie wykryty błąd, instalator zostanie powiadomiony poprzez komunikat ostrzegawczy (SMS lub e-mail), co daje możliwość natychmiastowej reakcji. Jest to znaczna oszczędność czasu dla profesjonalistów, jak i dla użytkownika.


Pasywne chłodzenie

Wybierając pompę ciepła serii alterra SWC istnieje opłacalna ekonomicznie możliwość wykorzystania znajdującego się w gruncie niskiego poziomu temperatur w celu chłodzenia budynków w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego bądź ściennego.

W przypadku chłodzenia budynku grunt regenerowany jest w sztuczny sposób, tzn. nadwyżki ciepła zostają odprowadzone na zewnątrz domu poprzez system ogrzewania sufitowego lub podłogowego i zmagazynowane w gruncie.

Dzięki aktywnej regeneracji gruntu metodą "pasywnego chłodzenia" lub wykorzystaniu ciepła odpadowego zwiększa się efektywność pompy ciepła. W ten sposób można zredukować wymaganą głębokość odwiertu po stronie instalacji geotermalnej i obniżyć koszty inwestycji. Prowadzi to do szybszej amortyzacji.
Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Ilość wyników na stronie: 
Brak produktów
5422776 wywołań od 11 maj 2010