www.eners.pl
Pompy ciepła alpha innotec mocy 4,0-12 kW z wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody

Centrale cieplne WZS zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jednoczesnego grzania, chłodzenia jak i produkcji ciepłej wody użytkowej. Dzięki wysokiemu współczynnikowi wydajności (COP nawet do 5,09 przy B0/W35), całkowicie pokrywają potrzeby ogrzewania i przygotowania ciepłej wody.

Pompy ciepła WZS mogą być stosowane w nowo budowanych domach jednorodzinnych jak i modernizowanych obiektach. Pompy ciepła WZS posiadają zintegrowane wszystkie komponenty hydrauliki, co sprawia, że montaż jest niezwykle prosty i szybki. Dodatkowo obieg chłodniczy umieszczony jest w osobnym module, który można łatwo wyjąć i osobno transportować.

Centrale cieplne WZS dysponują zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 178 l. Ponadto w standardzie wyposażone są w regulator Luxtronik 2.0, którego sterowanie jest bardzo proste (ustawienia dokonuje się obracając i wciskając tylko jeden przycisk). Modułowa budowa sprawia, ze pompy ciepła serii WZS należą do najcichszych urządzeń w swojej klasie (37 dB(A) w odległości 1 m od urządzenia).

Urządzenie może być zdalnie zarządzane za pośrednictwem Internetu, za pomocą aplikacji AlphaWeb. Cały układ można tak zaprogramować, by optymalnie spełniał potrzeby użytkowników. Jeśli zostanie wykryty błąd, instalator zostanie powiadomiony poprzez komunikat ostrzegawczy (SMS lub e-mail), co daje możliwość natychmiastowej reakcji. Jest to znaczna oszczędność czasu dla profesjonalistów jak i dla użytkownika.Pasywne chłodzenie

Wybierając pompę ciepła serii alterra WZS istnieje opłacalna ekonomicznie możliwość wykorzystania znajdującego się w gruncie niskiego poziomu temperatur w celu chłodzenia budynków w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego bądź ściennego.

W przypadku chłodzenia budynku grunt regenerowany jest w sztuczny sposób, tzn. nadwyżki ciepła zostają odprowadzone na zewnątrz domu poprzez system ogrzewania sufitowego lub podłogowego i zmagazynowane w gruncie.

Dzięki aktywnej regeneracji gruntu metodą "pasywnego chłodzenia" lub wykorzystaniu ciepła odpadowego zwiększa się efektywność pompy ciepła. W ten sposób można zredukować wymaganą głębokość odwiertu po stronie instalacji geotermalnej i obniżyć koszty inwestycji. Prowadzi to do szybszej amortyzacji.Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Ilość wyników na stronie: 
Brak produktów
5494874 wywołań od 11 maj 2010