www.eners.pl
Pompa ciepła typu SPLIT
 SPLIT to system służący do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody do niewielkich domów. System składa się z modułu zewnętrznego (L8 SPLIT/L12 SPLIT/L16 SPLIT), który wykorzystuje energię powietrza zewnętrznego i wysyła ją do modułu wewnętrznego (HT/E SPLIT), który odpowiada za regulację i dystrybucję ciepła w budynku.


SPLIT to całkowicie nowatorski system pompy ciepła, który cechuje efektywna oszczędność energii i ograniczona emisja dwutlenku węgla. Takie połączenie nadaje się do ogrzewania, przygotowywania c.w.u., a dzięki możliwości rewersu (odwrócenia obiegu) także do chłodzenia.

Ogrzewanie jest bezpieczne i oszczędne dzięki zintegrowanemu zasobnikowi c.w.u., podgrzewaczowi pomocniczemu, pompie obiegowej i układowi sterowania w module wewnętrznym. powietrze/woda split składa się zasadniczo z jednostki zewnętrznej Split i wieży hydraulicznej Split. Ciepło jest pozyskiwane z powietrza zewnętrznego przez moduł zewnętrzny (L8 SPLIT/L12 SPLIT/L16), gdzie czynnik chłodniczy, który krąży w obiegu zamkniętym, przesyła ciepło ze źródła ciepła (powietrze zewnętrzne) do modułu wewnętrznego (HT/E SPLIT). To eliminuje konieczność wykonywania odwiertów i układania kolektora w gruncie.

System Urządzenia napełnione już fabrycznie czynnikiem chłodniczym R410A zawierają m.in. sprężarkę z inwerterem, wentylator o zmiennej prędkości i zabezpieczony przed korozją parownik. Pompa ciepła osiąga maksymalną temperaturę na zasilaniu do +58°C (praca samej sprężarki), a z dodatkowym źródłem ciepła do +65°C. Podłączenie zasilania następuje poprzez wieżę hydrauliczną Split.

 

Cechy SPLIT:

·         Optymalny roczny współczynnik ciepła dzięki sprężarce sterowanej inwerterowo.
·         Moduł zewnętrzny o kompaktowych wymiarach.
·         Pompa obiegowa z regulacją obrotów.
·         Zoptymalizowane koszty eksploatacji. Prędkość sprężarki jest dostosowywana do zapotrzebowania.
·         Zintegrowany wężownicowy zasobnik c.w.u. w module HT/E SPLIT.
·         Zintegrowany zegar do programowania dodatkowej ciepłej wody i zmniejszania/ zwiększania temperatury zasilania.
·         Możliwość obsługi dwóch systemów grzewczych.
·         Zintegrowana funkcja aktywnego chłodzenia.
·         Możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł ciepła.


Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Ilość wyników na stronie: 
Brak produktów
5423282 wywołań od 11 maj 2010