www.eners.pl
Pompa ciepła LW 121 moc 12 kW
Pompa ciepła LW 121 moc 12 kW
 Pompa ciepła LW 121 moc 12 kW serii Standard

 

Pompy ciepła powietrze/woda serii Standard do ustawienia wewnętrznego mogą pracować do temperatury zewnętrznej -20°C i osiągnąć temperaturę wody grzewczej 60°C (wersja H do 65 0C).

Przy wykorzystaniu wyposażenia dodatkowego możliwe połączenie z miernikiem ilości energii oraz energooszczędną pompą obiegową (zastosowanie pakietu niemożliwe przy instalacjach z zasobnikami wielofunkcyjnymi typu MFS).


Sposób pracy

Pompy ciepła powietrze/woda przy bardzo niskich temperaturach, które w naszym klimacie występują przez kilka dni w roku, potrzebują dodatkowego ogrzewania, które będzie pracowało równolegle z pompą ciepła. 
Może to być zintegrowana grzałka elektryczna (system monoenergetyczny) lub – w przypadku modernizacji instalacji – istniejący kocioł grzewczy (system biwalentny).
Wszystkie urządzenia oprócz LW 310(L) wyposażono w grzałkę elektryczną 9 kW do wsparcia c.o. i c.w.u. w trybie monoenergetycznym. Do pomp typu LW 310(L) grzałki nalezy dobrać samodzielnie zgodnie z wymogami danej instalacji.

Sterowanie

Wszystkie pompy ciepła powietrze/woda wyposażone są w nowoczesny regulator Luxtronik 2.0 z pokrętłem „Turn :& Tip”. 

Funkcje: program wygrzewu jastrychu, inteligentne programy czasowe, funkcja szybkiego przygotowywania c.w.u., port USB (do zapisu danych), przyłącze internetowe (możliwe jest sterowanie pompą ciepła poprzez komputer przyłączony do sieci domowej – jedynym wymogiem jest przeglądarka internetowa), i wiele innych.

Zbiorniki

W połączeniu z zaprojektowanym specjalnie do wspołpracy z pompą ciepła zasobnikiem c.w.u. produkcji Alpha-InnoTec, pompa ciepła powietrze/ woda jest idealnym rozwiązaniem dla ogrzewania i przygotowywania c.w.u. Aby w każdej sytuacji zapewnić odszranianie wymiennika ciepła, niezbędne jest stosowanie przy pompach powietrznych zbiornika buforowego.

Instalacja

W przypadku urządzeń do ustawienia wewnętrznego pompa ciepła wykorzystuje zgromadzoną w powietrzu energię słoneczną poprzez system kanałow powietrznych. Jeśli miejscem ustawienia jest piwnica, wtedy zarówno zasysanie jak i wydmuch powietrza odbywa się najczęściej przez okienka piwniczne. Cena nie obejmuje kanałów powietrznych, które należy dobrać samodzielnie zgodnie z wymogami danej instalacji.

W skrócie:

  • c.o. i przygotowywanie c.w.u.
  • ustawienie wewnętrzne
  • niskie koszty instalacji
  • doprowadzenie i odprowadzenie powietrza za pomocą kanałów powietrznych
  • zastosowanie dla budynków jedno - i wielorodzinnych
  • odpowiednie dla modernizacji systemów grzewczych
  • wysoka sprawność
  • możliwa praca w systemie monoenergetycznym lub biwalentnym

    Dane techniczne:

 

 

Sortuj produkty wg:
Pokaż produkty:
Produkty promocyjne:
Ilość wyników na stronie: 
Brak produktów
5494852 wywołań od 11 maj 2010