z ostaniej chwili
PIENIĄDZE NA OŹE
Według informacji prasowych od nowego roku dostępne będą środki na budowę małych elektrowni wodnych. Ze zwględu na duże rozbieżnosci i niepełną informację w załączonych artykułach prosimy kontaktować się bezposrednio z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska oraz Instytutem Paliw i Energii Odnawialnej. artykuł "Puls Biznesu", artykuł PAP
i jeszcze jedna informacja:
DOTACJE NA PRZEPŁAWKI
Duże zainteresowanie dotacjami na przepławki! Złożono wnioski na 20% budżetu w osi 3. Coraz mniej czasu na złożenie wniosków o dotacje.
Od połowy października w 16 Oddziałach Regionalnych ARiMR można także składać wnioski o dofinansowanie w ramach 3 Osi Priorytetowej „Środki służące wspólnemu interesowi”.
Dotychczas Oddziały Regionalne ARiMR przyjęły 7 wniosków opiewających na łączną kwotę ponad 38,5 mln zł. Na wsparcie w ramach tej osi przewidziano łącznie 195,75 mln euro.
W ramach osi 3 można uzyskać dotację na budowę, przebudowę oraz remont urządzenia lub zespołu urządzeń umożliwiających wędrówkę ryb migrujących.
Europejski Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości (www.ochronaryb.pl) w konsultacji z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi kampanię informacyjną oraz doradczą skoncentrowana jest również na kompleksowym przygotowaniu wniosków potrzebnych do uzyskania dotacji na przepławki.
W ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 - 2013" (PO RYBY) właściciele małych elektrowni mogą:
- uzyskać 100% dofinansowania na inwestycję lub modernizację,
- uzyskać zaliczkę finansową z ARiMR na inwestycję – co umożliwia realizację inwestycji bez angażowania własnych środków,
- uzyskać sfinansowanie 100% kosztów przygotowania wniosku o dotację przez EIRP i potrzebnej dokumentacji do wniosku oraz koszty koordynacji wdrożenia dotacji, sprawozdawczości i jej rozliczenia.
„Energetyka wodna to sztuka korzystania z sił natury, to sztuka ochrony jej zasobów, to świat maszyny wpisany w krajobraz”
Energetyka wodna
Na energetykę wodną składa się zbiór różnorodnych elektrowni wodnych, z których każda ma swoją specyfikę. Występują tutaj elektrownie przepływowe przyjazowe i przyzaporowe, elektrownie szczytowe przyzbiornikowe, elektrownie szczytowe z członem pompowym przy zbiornikach z dopływem naturalnym oraz klasyczne elektrownie szczytowo-pompowe ulokowane przy zbiornikach z dopływem naturalnym oraz klasyczne elektrownie szczytowo–pompowe ulokowane przy zbiornikach z wyrównaniem dobowym bez dopływu naturalnego.
Oferujemy
- turbiny wodne
- prace budowlane
- remonty i modernizacje M.E.W.
- rozdzielnie elektryczne
- szafy sterujące wraz z oprzyrządowaniem
- czyszczarki krat
- doradztwo
- napędy i mechanizmy regulacji turbin
- baterie kondesatorów do kompensacji mocy biernej
- mikroprocesorowe sterowniki wraz z regulacją poziomu wody
- przekładnie pasowe na pasy płaskie najnowszych generacji |